Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Teplo z fúze.

Můžeme dosáhnout vznik tepelné energie pouze tím, že budeme zahřívet vodík, až nastane jaderná fúze a tím získáme další tepelnou energii? Vzniká teplo ve Slunci zahříváním hmoty? Může vzniknout jaderá fúze ve vakuu?

 

Termonukleární fúze

Schematické znázornění fúze jádra tritia a deuteria   Wikipedie

Termonukleární reakce či termojaderná fúze je proces, při kterém dochází ke sloučení atomových jader (jaderné fúzi) za pomoci vysoké teploty a tlaku.   Wikipedie

Již tato první věta je nesmysll, protože k dosažení fúze je zapotřebí pouze tlak. Naopak vysoká teplota působí negativně na vznik fúze. Správně je, že vysoký tlak způsobuje přeměnu energie gravitononého éteru, na energii tepelnou, pomocí hmoty látkové.

Během termojaderné reakce se uvolňuje velké množství energie, která je ekvivalentem hmotnostního úbytku. Wikipsdie

A to je další blud, protože tato teorie je v přímém rozporu se zákonem o zachování  hmoty a tedy i hmotnosti. Rovněž zákon o nezničitelnosti a tedy i nestvořitelnosti energie.

 

Proti slučování jader působí odpudivá Coulombova interakce, která například při pokojové teplotě zabraňuje dvěma jádrům s kladnými náboji přiblížit se natolik, aby se uplatnila krátkodosahová jaderná síla. Výška Coulombovy potenciálové bariéry například pro dva protony je asi 400 keV. Možnost jejího překonání roste s energií tepelného pohybu. Wikipedie

Také proti této teorii, musím vznést námítku. Co tvoří kladný náboj u protonu?  Jediný náboj který známe, je náboj do střelné zbraně a ten není ani kladný, ani záporný a pokud ho neodpálíme, tak je to puze kousek hmoty látkové.

Co tedy způsobuje odpudivou sílu dvou protonů? Není to žádný náboj, nýbrž elektro magnetické vlnění v gravitonovém éteru, čili obyčejné tepelné vlny, jež vytváři rotace protonů, nebo atomových jader.

 

Teplota ve středu Slunce dosahuje 1,5×107 K neboli 1,30 keV/k[1] (jednotka eV/k, v praxi nesprávně uváděná pouze jako eV, se často užívá ve fyzice plazmatu pro udání teploty). Při této teplotě již část protonů může nahodilými srážkami získat dostatečnou kinetickou energii na to, aby při srážce došlo k překonání elektrické síly a jejich sloučení. Přesto však teplota (energie) stále není dostatečná na to, aby ve Slunci mohla fúze na tomto principu probíhat všude a neustále (k tomu je potřeba teplota asi 400 keV/k). Energie nutná pro překonání odpudivé elektrické síly dvou protonů je obrovská, a proto takto probíhá až u větších hvězd.  Wikipedie

Je teplota energie, jak uvádí wikipedie? Samozřejmě, že je to další blud, protože teplo je energie a ne teplota. Získává proton nahodilými srážkami dostetečnou kinetickou energii?  Ke sloučení dvou protonů není potřeba vysoké teploty, nýbrž vysoký tlak, který je schopen překonat odpodivé síly elektomagnetického vlnění, čili tepelných vln.

 

Postupem času se jako potenciálně použitelné ukázaly dvě metody: magnetické udržení pomocí tokamaků (nebo stellarátorů) a inerciální udržení.  Wikipedie

  • Magnetické udržení využívá komplikovaných magnetických polí v magnetických nádobách, která zajišťují aby se plazma nedotýkalo stěn a defakto levitovalo ve vakuu.   Wikipedie
  • Inerciální udržení naopak rezignuje na fyzické držení materiálu, ale snaží se dosáhnout takových podmínek (zejména hustoty), aby materiál nestihl expandovat dříve než dojde k fúzní reakci. Materiál je tedy udržován jen svou setrvačností (ang. inertia) která mu brání v rychlé expanzi.  Wikipedie

Magnetické udržení pomocí tokamaků zní lákavě, ale nějak mě tak chybí zdroj energie, který stlačuje hmotu ve Slunci. Naopak se používá vákuum a marně se čeká, až z hmoty vznikne energie za pomocí vysoké teploty.

Inerciální udrženi je rovněž k nezaplacení, ale i zde mě chybí zdroj energie, Z hmoty ne a ne vzniknout tepelná energie. Čím to je? Einsteinové teorie neplatí? Samozřejmě, že přeměna hmoty, nebo hmotnosti v energii je nesmysl, protože energie je pohyb hmoty, a to pohyb zrychlený.

 

Proč funguje fúzní reakce na Slunci a proč nejsou vědci schopni něco podobného vytvořit na Zemi?

Já si myslím, že chyba není v konstrukci tokamaků, nýbrž v teorii, že z hmoty lze vytvožit energii. Tepelnou energii lze vytvořit z jiné energie, nikoliv z hmoty látkové.

Slunce vydává tepelnou energii, ne proto, že by se měnila hmota na energii, nýbrž, že se mění energie gravitonového éteru, na energii tepelnou, která se opět vrací do gravitonového éteru pomocí tepelných vln. Tepelná energie nevzniká z hmoty látkové (látky), nýbrž pomoci hmoty látkové.

Co je teplo a jak vzniká si můžete přečíst .....zde.....

https://maksa.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=676321

 

 

 

 

 

 

 

 

 

https://maksa.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=676321

 

Autor: Julius Maksa | úterý 28.7.2020 23:00 | karma článku: 10,86 | přečteno: 643x
  • Další články autora

Julius Maksa

Gravitační teorie Nikolase Fatio de Duilliera.

Nicolas Fatio de Duillier představil první verzi svých myšlenek o gravitaci v dopise Christiaanovi Huygensovi v roce 1690. Bezprostředně poté si přečetl její obsah na zasedání Královské společnosti v Londýně.

17.9.2020 v 14:02 | Karma: 8,76 | Přečteno: 619x | Diskuse| Věda

Julius Maksa

Le Sageova teorie gravitace.

Le Sageova teorie gravitace je kinetická teorie gravitace, kterou původně navrhl Nicolas Fatio de Duillier v roce 1690 a později Georges-Louis Le Sage v roce 1748. Proč se tato teorie neujala. Pokusím se o vysvětlení.

8.9.2020 v 13:42 | Karma: 9,42 | Přečteno: 593x | Diskuse| Věda

Julius Maksa

Kvasary a magnetary.

Popisuje dnešní kosmologie věrohodně kvasary a magnetary? Jsou představy dnešních fyziků o vzniku elektromagnetických vln, věrohodně vysvětlené, nebo se opět vychází z bludných představ minulého století? Pokusím se odpovědět.

4.9.2020 v 22:47 | Karma: 8,74 | Přečteno: 595x | Diskuse| Věda

Julius Maksa

Pulsary a gravitační vlny.

Jsou opravdu pulsary přírodní útvary, nebo to jsou umělé vesmírné majáky, podle kterých se orietují mimozemští vesmírní cestovatelé? Jaký je rozdíl, mezi vlnami pulsarů a gravitačními vlnami ? Pokusím se na tyto otázky odpovědět.

25.8.2020 v 17:46 | Karma: 9,21 | Přečteno: 463x | Diskuse| Věda

Julius Maksa

Kontinuální a vlnová rychlost částic.

Jaký je rozdíl, mezi kontinuální rychlostí částic a vlnovou rychlostí částic? Jaký je rozdíl, mezi kinetickou energií přímočarého pohybu a kinetickou energií rotačního pohybu? Existuje potenciální energie, nebo je to jen berlička?

3.8.2020 v 16:07 | Karma: 8,91 | Přečteno: 503x | Diskuse| Věda
  • Nejčtenější

Studentky rozrušila přednáška psycholožky, tři dívky skončily v nemocnici

25. dubna 2024  12:40,  aktualizováno  14:38

Na kutnohorské střední škole zasahovali záchranáři kvůli skupině rozrušených studentek. Dívky...

Tři roky vězení. Soud Ferimu potvrdil trest za znásilnění, odvolání zamítl

22. dubna 2024,  aktualizováno  14:47

Městský soud v Praze potvrdil tříletý trest bývalému poslanci Dominiku Ferimu. Za znásilnění a...

Takhle se mě dotýkal jen gynekolog. Fanynky PSG si stěžují na obtěžování

21. dubna 2024  16:37

Mnoho žen si po úterním fotbalovém utkání mezi PSG a Barcelonou postěžovalo na obtěžování ze strany...

Školu neznaly, myly se v potoce. Živořící děti v Hluboké vysvobodili až strážníci

22. dubna 2024  10:27

Otřesný případ odhalili strážníci z Hluboké nad Vltavou na Českobudějovicku. Při jedné z kontrol...

Rusové hlásí průlom fronty. Ukrajinská minela jim přihrála klíčové město

24. dubna 2024  11:40,  aktualizováno  15:50

Premium Jako „den průlomů“ oslavují ruští vojenští blogeři pondělní události na doněcké frontě, kde se...

Podmínky míru musí určit Ukrajina, říká ministryně obrany Černochová

29. dubna 2024

Premium Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) o sbírce na munici pro Ukrajinu, komunikaci náčelníka...

Vědmy jdou do akce. Mladé dronařky tvrdě cvičí a chystají se na Rusy

29. dubna 2024

Premium Ukrajina (od zpravodajů iDNES.cz) Válka na Ukrajině je v nemalé míře válkou dronů a technologií. Ukrajina, ale i Rusko je vyvíjejí,...

Americkou Oklahomu a okolní státy zasáhla série tornád. Úřady hlásí čtyři mrtvé

28. dubna 2024  22:16

Nejméně čtyři mrtvé si vyžádala série tornád, která od sobotního večera zasáhla Oklahomu. Podle...

Nikdy nekončící hrozba. Finsko si zvyká na nový vztah s Ruskem

28. dubna 2024  20:49

Ozbrojení finští pohraničníci na běžkách střeží východní část země, nejnovější a nejdelší hranici...

Samoživitelka skončila v nemocnici a čtvrt roku nemohla pracovat
Samoživitelka skončila v nemocnici a čtvrt roku nemohla pracovat

Téměř deset miliard korun – tolik jen za loňský rok poslaly pojišťovny lidem za úrazy, závažná onemocnění či úmrtí. Životní pojištění pomohlo za...

  • Počet článků 58
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 873x
Jak funguje " UNIVERSUM?". Snažím se popsat srozumitelnou formou děje, které neustále probíhají ve vesmíru, tak i na Zemi. Ale od toho máme fyziku, teorie a zákony, podle kterých funguje  svět.

Není to obráceně, že universum má své zákony a zákonitosti a fyzika je pouze popisuje, ne vždy správně? Proto se může zdát, že popisuji vesmírné děje jinak, než současná fyzika.

Seznam rubrik