Pondělí 1. června 2020, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 1. června 2020 Laura

Vesmír- Universum 3.

10. 05. 2020 13:44:11
Je popis síly správný? Víme jak síla vzniká? Potřebuje síla energii, nebo energie je důsledek síly? Vystačí si kvantová fyzika bez síly? Je možná gravitace bez síly, pouze deformováním časoprostoru? Pokusím se logicky odpovědět.

Síla.

Síla se projevuje statickými účinky – je příčinou deformace těles – a dynamickýmiúčinky – je příčinou změny pohybového stavu tělesa (hmotného bodu), např. uvedení tělesa z klidu do pohybu nebo naopak, či změny velikosti nebo směru rychlosti tělesa. Taková změna je (v inerciální soustavě) vždy podmíněna působením jiných těles, ať už přímým dotykem (nárazem, třením, tažením, tlačením) nebo prostřednictvím silového pole. Toto působení je v Newtonově mechanice spojováno s existencí sílpůsobící mezi oběma interagujícími tělesy. Wikipedie.

Síla popisuje jak působení přímým dotykem (např. tahem, tlačením), tak i působení na dálku silovým polem (např. gravitace, magnetismus).

Síla popisuje jak působení přímým dotykem (např. tahem, tlačením), tak i působení na dálku silovým polem (např. gravitace, magnetismus). Obrázek 1. Wikipedie.

Pojem síly je základním pojmem pro vektorovou formulaci mechaniky a elektrodynamiky. Analytická mechanika, teorie relativity ani kvantová teorie již z tohoto pojmu nevycházejí. Wikipedie.

Jak se popisuje vzájemné působení hmotných objektů v relativistické fyzice pana Einsteina?

Deformace časoprostoru, pokus.

Ano znám pokus s vodorovně napnutou plachtou, na niž se položí velká koule, která způsobí prohnutí, tudíž každá menší kulička se začne přibližovat v kruzích, až se dotkne velké koule. Tento pokus má za úkol, názorně ukázat, že gravitaci způsobuje deformace časoprostoru a tudíž není třeba ani síly, protože se předměty pohybují po zakřivené dráze, jež způsobuje časoprostor. Stačí se jen zeptat, co způsobí prohnutí plachty? No přece gravitace koule a zeměkoule. Je to úvaha génia , nad nimž rozum zůstává stát.

Stačí vyměnit plachtu za plastový trychtýř a tím odpadne hmotný objekt dole a stejně se budou kuličky pohybovat jako před tím. Je vidět, že to náš génius nějak nedomyslel, ale že se tyto ptákoviny používají dodnes.

Gravitace, pokus.

Popíši můj pokus, který zvládne každý kutil. K pokusu je zapotřebí větší kastrol plný vody. Dále, mechanický vibrátor, nebo oscilátor ,zesilovač a reproduktor. K nádobě přiložíme vibrátor, nebo reproduktor a uvedeme ho do provozu. Zvolíme kmitočet asi 20 až 50 Hz. Na hladině se objeví vlny, které se po čase ustálí a vzniknou vlny stojaté, to je vrcholky vln se budou nacházet stále na stejném místě. Nyní na hladinu položíme lodičku, může posloužit i skořápka z vlašského ořechu. Pokud se mám podaří vytvořit dokonalé stojaté vlny, pak se bude lodička nacházet stále na stejném místě. Nyní položíme na hladinu druhou lodičku do libovolného místa. Lodičky se okamžitě začnou přibližovat k sobě, až se vzájemně dotknou a zůstanou vždy u sebe. Tím jsme dokázali, že energie mezi lodičkami, je menší, než energie venkovní, tudíž vznikne rozdíl sil, který přitlačí lodičky k sobě. Na tomto principu funguje gravitace ve vesmíru tak i na zemi. Rozdíl je jen v tom, že náš pokus je na vodní hladině, tedy dvojrozměrný, kdežto ve vesmíru je prostor trojrozměrný a probíhá v gravitonovém éteru. V částicovém plynném, nebo kapalném prostředí , tah není možný. Závěrem můžeme konstatovat, že gravitace není přitažlivost, nýbrž PŘITLAČIVOST a energie pochází z vesmíru.

Síla v tlaku.

Základní síla je síla v tlaku. Až 96% energie je v prázdném prostoru, čili v gravitonovém éteru. Gravitony se navzájem srážejí a tím vytvářejí stojaté vlnění v mezigalaktickém prostoru. Pokud se objeví elektron , proton, neutron, nebo celé atomové jádro, tak probíhá podobný jev, který jsem popsal v pokusu s lodičkami. Proč nedojde tak snadno ke spojení částic, jako v pokusu?

Když se objeví proton v gravitonovém éteru, začnou gravitony dopadat na povrch této částice ve velkém množství a doslova "uplácávají" povrch této částice. Nejen to, ale působením gravitonového éteru taková částice začne rotovat kolem své osy stále rychleji, až dosáhne mnoho miliard otoček za sekundu.

Dopadající gravitony ve vlnách se od takové částice začnou odrážet a vytvoří odpudivé vlny. Rotace protonu, nebo atomového jádra je energie tepelná a tepelné vlny, které vznikly, odpuzují další částice, které gravitonový éter přitláčí. (nikoliv přitahuje). Po určité době nastane stav rovnováhy, kdy odpudivá sila částice se vyrovná s tlakem gravitonového éteru a tím vzdálenosti mezi částicemi zůstanou konstantní.

Podobný proces může probíhat i u elektronu, který rovněž rotuje, ale i revoltuje (obíhá) kolem protonu v určité vzdálenosti ( vzájemné odpudivé síly) a tím vznikne atom. Doufám, že toto vysvětlení stavby atomu, je logičtější, než vysvětlení kvantové fyziky, kdy jediný foton dodá elektronu tolik energie, že přejde na jinou orbitu, ale nevysvětluje, proč elektron nespadne na proton.

Toto kvantové vysvětlení si můžeme představit zvětšeně. Představme si atom, jako naši sluneční soustavu, kde jádro atomu je naše Slunce a elektrony představují planety. Najednou přiletí foton, který bude po zvětšení ve stejném měřítku, jako zrnko písku a udeří do naší Země rychlostí světla. Podle kvantové teorie získá naše Země tolik kinetické energie, že přejde na oběžnou dráhu Marsu. Opravdu "geniální" představa.

Rozdělení sil.

Ve fyzice najdeme velké množství sil, rozdělených podle toho jak působí, nebo kdo je objevil a popsal.

Pravá a zdánlivá síla.Podle směru působení síly.Konzervativní, disipativní a gyroskopické síly.

Konzervativní silové pole je silové pole, které může konat práci, ale v izolovaném systému na uzavřené křivce je celková vykonaná práce nulová. Konzervativní síly lze vyjádřit jako záporný potenciální gradient energie. F = − ∇ V {\displaystyle {\boldsymbol {F}}=-\nabla V}
. Fyzikové minulých století si neuměli vysvětlit "přitažlivost zemskou" a proto si vymysleli potenciální energii, ale ve skutečnosti je to energie kinetická, (energie gravitonového éteru) která působí na hmotný objekt, který se nemůže pohybovat, takže způsobuje pouze deformaci (zemská tíže)

Současná fyzika zná 4 druhy základních interakcí, na které lze redukovat veškeré vzájemné působení materiálních objektů:

Z těchto základních interakcí jsou pouze první dvě dalekodosahové a projevují se v makroskopických (nekvantových) měřítcích, ve kterých má pojem síly smysl. Je to gravitace a elektromagnetické působení, které je zodpovědné za všechny ostatní makroskopické silové projevy. Wikipedie.

Takže klidně můžeme napsat, že E = F a F = E

Z energie gravitonového éteru vzniká každá síla ve vesmíru, která vytváří různé druhy energie, které se opět vrací do gravitonového éteru.

Autor: Julius Maksa | neděle 10.5.2020 13:44 | karma článku: 5.67 | přečteno: 240x

Další články blogera

Julius Maksa

Vznik a zánik vesmíru 1.

Vznikl vesmír tak, jak popisuje teorie velkého třesku? Mohla veškerá hmota vzniknout z ničeho? Je možné, aby hmota vznikla z energie? Je teorie velkého třesku reálná, nebo ji můžeme zařadit do sci-fi?

26.5.2020 v 12:40 | Karma článku: 12.13 | Přečteno: 406 | Diskuse

Julius Maksa

Vesmír- Universum 2.

Že vesmír není prázdný je hotová věc. Myslíme tím hvězdy, planety a jiné smetí? Tak to je jasné. Ale co to mezi, tedy prostor? Má smysl říkat zakřivený časoprostor? Není lepší říkat energiprostor, tedy gravitonový éter? Co je čas?

3.5.2020 v 15:46 | Karma článku: 10.34 | Přečteno: 318 | Diskuse

Julius Maksa

Vesmír-Universum 1.

Jsou údaje o vesmíru pravdivé? Můžou se vědci ve svých teoriích mýlit? Je vesmír nekonečný, nebo konečný? Je pravda, že se vesmír rozpíná? Vznikl vesmír velkým třeskem? Pokusím se na tyto otázky odpovědět postupně a logicky.

28.4.2020 v 16:59 | Karma článku: 8.77 | Přečteno: 377 | Diskuse

Další články z rubriky Věda

Dana Tenzler

Chemie v kuchyni - deset zajímavostí

Chemie - to nejsou jen "éčka". Chemie v kuchyni pomáhá - a někdy i obveselí. Deset blogů o tom, co všechno umí chemie, kterou používáme v domácnosti. Čištění stříbra a mosazi, silikon a hrátky s coca-colou. (délka přes 100 min.)

1.6.2020 v 8:00 | Karma článku: 11.73 | Přečteno: 273 | Diskuse

Dana Tenzler

Nechte si se mnou zajít chuť ... na průmyslově vyrobené potraviny

Kečup, křupky, muffiny a dokonce i káva. Naše potraviny se pomalu stávají oslavou chemického průmyslu. Pojďte se podívat, co se dá všechno nalézt v oblíbených potravinách.

28.5.2020 v 8:00 | Karma článku: 18.26 | Přečteno: 918 | Diskuse

Julius Maksa

Vznik a zánik vesmíru 1.

Vznikl vesmír tak, jak popisuje teorie velkého třesku? Mohla veškerá hmota vzniknout z ničeho? Je možné, aby hmota vznikla z energie? Je teorie velkého třesku reálná, nebo ji můžeme zařadit do sci-fi?

26.5.2020 v 12:40 | Karma článku: 12.13 | Přečteno: 406 | Diskuse

Jan Tomášek

Na rádiových vlnách 3 (rozhlasové vysílání a krystalka)

V podstatě jen doplněk k předchozím dvěma textům na dané téma - žádné zásadně nové informace - jenom shrnutí.

25.5.2020 v 21:09 | Karma článku: 10.03 | Přečteno: 492 | Diskuse

Zdenek Slanina

Akademická ne-etika vzkvétá i v koronakaranténě: Na VŠE (fraška plagiátora z FFUK) i jinde

Hladinu akademického života i za karantény čeří kauzy zametání kauz selhání akademických celebrit - na VŠE i jinde. Je to zásluhou kronyismu neboli bratříčkování, klientelistických vazeb, morální korupce, obav z řetězových reakcí.

25.5.2020 v 15:33 | Karma článku: 25.93 | Přečteno: 3704 |
Počet článků 47 Celková karma 9.04 Průměrná čtenost 753

Jak funguje " UNIVERSUM?". Snažím se popsat srozumitelnou formou děje, které neustále probíhají ve vesmíru, tak i na Zemi. Ale od toho máme fyziku, teorie a zákony, podle kterých funguje  svět.

Není to obráceně, že universum má své zákony a zákonitosti a fyzika je pouze popisuje, ne vždy správně? Proto se může zdát, že popisuji vesmírné děje jinak, než současná fyzika.

Astronauté z Crew Dragonu jsou na palubě Mezinárodní vesmírné stanice

Americká soukromá loď s lidskou posádkou Crew Dragon se připojila k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) a astronauté...

Museli jsme prodat chalupu. Dcera se rozvádí a potřebuje peníze, říká Žilková

Veronika Žilková opustila minulý měsíc v Izraeli svého manžela Martina Stropnického a vrátila se do Česka. Její maminka...

Vodafone měl masivní výpadek. Hodiny nefungovaly prakticky žádné služby

Lidé po celém Česku zaznamenali ve čtvrtek odpoledne výpadky služeb Vodafonu včetně bývalých služeb UPC, ať už šlo o...

Monika Bagárová porodila. Dcera dostala jméno po mamince Muradova

Zpěvačka a porotkyně SuperStar Monika Bagárová (25) je maminkou. Se šťastnou novinkou se pochlubila fanouškům na...

Na největší stavbě v Minecraftu pracuje 400 lidí již skoro devět let

Project Greenfield je jedním z největších fanouškovských projektů v počítačových hrách vůbec, jeho cílem je postavit v...